"Rusça Öğreniyorum" Köşesi
Я тебя люблю: Seni seviyorum.
Что у кого болит, тот о том и говорит: Kimin neresi ağrırsa onla ilgili konuşur.
Собака умней бабы: на хозяина не лает: Köpek kadından akıllıdır: Sahibine havlamaz.
Yardımcı olabilir miyim?: Вам помочь?
Afedersiniz: Простите
Nerelisiniz?: Откуда ты?
Lütfen: Пожалуйста
РАД ПОЗНАКОМИТЬСЯ, РАДA ПОЗНАКОМИТЬСЯ: Tanıştığımıza Memnun Oldum
Великолепный век (Velikolepnıy Vek) - Muhteşem Yüzyıl'ı Rusya Televizyonunda İzle
Muhteşem Yüzyıl Rusya televiyonu versiyonu

Kanuni Sultan Süleyman dönemi Osmanlı saray hayatını anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisi Rusya'nın Domashniy televizyon kanalında cumartesi günleri yayınlanıyor.

Türkiye'de tatil yapan ve Rusya'ya yaşayan Rusların sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunmasıyla dizi geçen yıldan bu yana biliniyordu. Özellikle Rutenyalı cariye Alexandra Lisowska'yı (Roxelana diye de bilinir) yani Hürrem Sultan'ı canlandıran Meryem Uzerli Ruslar tarafından beğeniyle takip ediliyor.

Великолепный век (Velikolepnıy Vek) dizisi kendini Rus izleyiciye şu şekilde tanıtıyor: "Saray dekorasyonu, mükemmel şık giysiler ve dünyadaki inanılmaz başarı. Sultanın kalbini çalan Cariye Roksalana'nın öyküsü... Roksalana ve Süleyman!"

Muhteşem Yüzyıl Rusça Великолепный век
3. Bölüm izle
2. Bölüm izle
1. Bölüm izle
Muhteşem Yüzyıl Rusçasını Canlı izle Oynatıcı Versiyon 1   I  Oynatıcı Versiyon 2
(Canlı Yayın Cumartesi Türkiye Saati ile 17:00'da başlar)

Web Sitemizin İçeriği, Ekibimizin Araştırmaları ve Rusça İle İlgili Kurumların Sunduğu Bilgiler Vasıtasıyla Oluşan Özgün Bir Çalışmanın Ürünüdür.
RuscaKurs-RuscaKursu-RuscaKurslari.com © 2009 Tüm hakları saklıdır.   I   Kullanım Koşulları   I   Gizlilik Sözleşmesi   I   En iyi 1024x768 piksel ve Internet Explorer ile çalışır.
İmtiyaz Sahibi: Göksel TÖRÜN    I   www.webimbenim.net   I   Bizimle irtibata geçmek için lütfen üstteki maili kullanınız.